You are currently viewing Po pierwsze zdrowy rozsądek
Young businessman sitting at office lobby talking on mobile phone, smiling.

Po pierwsze zdrowy rozsądek

Prawdziwy przywódca kieruje się zdrowym rozsądkiem, a nie intuicją i przeczuciem.

Zdrowy rozsądek, to życie w prawdziwym świecie pełnym problemów i mierzenie się z nimi. Prawdziwy przywódca jest tam gdzie jest radość, ale również w miejscach największych problemów. Słaby przywódca zamyka się w swojej willi i odcina się od głodujących oraz cierpiących obywateli.

Zamykając się w swoim gabinecie odcinasz się od rzeczywistego świata i tracisz zdrowy rozsądek. Często odwiedzaj realny świat. Problemy to wyzwania, a one kształtują charakter przywódcy. Odważnie stawiaj więc czoła wyzwaniom (tutaj napisałem czym jest odwaga).

Papież Jan Paweł II często pielgrzymował do krajów trzeciego świata. Mówiono mu: „Tam jest niebezpiecznie”. Na co on odpowiadał: „To jest nasz świat” i jeździł do rzeczywistego świata. Tracąc kontakt z rzeczywistym światem, tracisz zdrowy rozsądek.

Trzymaj kontakt z rzeczywistością, kieruj się faktami i szczegółowymi danymi. Przeczucie oraz intuicja mają to do siebie, że pociągają wysokie ryzyko. Kierując się nimi zachowujesz się jak hazardzista w kasynie. Jeśli „postawisz” na złą kartę, stracisz.